Monsieur Porochenko, quelle justice pour les morts du Maidan ?

[FR] A l’occasion de la visite officielle du Président ukrainien, Petro Porochenko, en France  une tribune a été publié dans “Mediapart” pour demander une commission d’enquête internationale et indépendante sur les crimes perpétrés contre les manifestants du Maidan.

[UKR] З нагоди офіційного візиту Президента Україна, Петра Порошенка, до Франції громадські активісти опублікували у відомій французькій газеті “Mediapart” відкритого листа із вимогою створення незалежної слідчої комісії щодо розслідування злочинів своєних проти мітингувальників на Майдані.

Переклад відкритого листа українською:

Пане Порошенко, якi справедливість та правосуддя для загиблих Майдану?

У середу, 22 квітня, Президент України Петро Порошенко буде в Парижі з офіційним візитом. Зустріч глав французької та української держав відбувається за складних міжнародних обставин та в умовах крихкого припинення вогню на сході Україні. Очевидним є те, що Україна не зможе захистити свою територіальну цілісність без підтримки європейських союзників, а її доля матиме вирішальне значення для майбутнього Європи.

31 березня, в той час, коли мир в Україні перебуває під загрозою, Рада Європи опублікувала звіт Дорадчого комітету по спостереженню за розслідуванням злочинів, скоєних більш, як рік тому проти українських мітингуючих на Майдані у Києві. Висновки зі звіту очевидні: тільки незалежна міжнародна слідча комісія дозволить пролити світло на ці трагічні події. У листопаді 2013 року, український народ піднявся на знак протесту проти корумпованого режиму президента Януковича, який незважаючи на всі очікування, відмовився підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Відповіддю на їх боротьбу за свободу і демократію стало жахливе насильство.

Через рік після вбивств на Майдані, запит на неупереджене правосуддя актуальний, як ніколи. Обов’язок Президента України – показати, що принципи верховенства Прав Людини, за які сотні українських громадян віддали своє життя, лежать в основі нової демократичної України, яку він хоче збудувати. Обов’язок міжнародної спільности – підтримувати Україну в процесі проведення необхідного незалежного міжнародного розслідування.

Пане Президенте України, майже 80 000 людей зорганізувались довкола петиції (“Україна закликає до справедливості і правосуддя!!!‪#‎Євромайдан‬“), щоб підтримувати і захистити фундаментальну засаду, що неупереджене правосуддя необхідне для повернення українцям їх гідності. Кількість підписів зростає з кожним днем. Ваш обов’язок – не допустити, щоб злочини, вчинені проти мітингувальників Майдану, проти українського народу, залишились безкарними.

Анна Перегінець, Прес-секретар петиції “Україна взиває до справедливості і правосуддя!!! #Євромайдан”
Олексій Прокоп’єв, президент асоціації Росія-Свободи
П’єр Тартаковський, президент Ліги з Прав Людини
Борис Найман, викладач Університету Париж-Кретей
Анна Гармаш, український активіст
Ігор Решетняк, український активіст
Еван О’Коннелл, європейський активіст

Vous aimerez aussi...

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *